IV Edycja Caravans Salon Poland w Poznaniu już 24-26 września

IV Edycja Caravans Salon Poland w Poznaniu już 24-26 września

Weekend z kamperami i nie tylko. IV Edycja Caravans Salon Poland w Poznaniu już 24-26 września

Caravans Salon Poland znów zmieni teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, w caravaningowe centrum Polski, a setki kamperów i przyczep kempingowych zapełnią kluczowe hale targowe. IV edycja targów w Poznaniu, które są bardzo ważnym punktem w kalendarzu miłośników podróżowania, zapowiada się bardzo interesująco, zarówno za sprawą wystawców jak i zaplanowanych atrakcji. Goście targów będą mogli odwiedzić dwie inne imprezy na tym samym bilecie, spotkać się z podróżnikami i blogerami czy też wziąć udział w Zlocie Caravaningowym.
Warto nadmienić, że III edycja w roku 2020 była jedyną impreza targową w branży caravaningu w Polsce, jaką udało się zorganizować w ubiegłym roku.

Premiery i nowości od najlepszych producentów

Targi każdego roku obfitują w premiery i prezentacje nowości na kolejny sezon. W poprzedniej edycji w Poznaniu zaprezentowano rekordowe 23 premierowe modele 2021, wśród nich przyczepę Adrię Astella czy kampera iSmove od Niesmann+Bischoff oraz najnowsze modele marek takich jak Hobby, Challenger czy Dethleffs. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój rynku, organizator spodziewa się podobnej ilości nowości w tym roku. Ważne miejsce wśród wystawców zajmują też Polscy producenci kamperów tacy jak Globe Traveller, Wavecamper czy Balcamp.
Wrześniowy termin, jaki zwyczajowo towarzyszy targom Caravans Salon Poland, to dobry moment dla branży, zarówno na podsumowanie kończącego się powoli wysokiego sezonu jak i prezentację nowości na kolejny rok. Tak duża ilość nowości rynkowych orz wzrost ilości wystawców, zwiedzających oraz przestrzeni wystawienniczej, bardzo dobrze pokazuje jak szybko i dynamicznie rozwija się w Polsce branża caravaningu oraz zainteresowanie ze strony Polaków.

Większa ekspozycja w prestiżowych halach targowych

Duży sukces edycji 2020 oraz rosnące zainteresowanie ze strony wystawców spowodował, że organizatorzy targów Caravans Salon Poland postanowili przenieść targi do Pawilonów 5 i 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich, które są znane z ekspozycji prestiżowych imprez takich jak Poznań Motor Show, Poznań Game Arena czy Cavaliada. To już kolejny wzrost powierzchni wystawienniczej targów kamperów, które przy poprzedniej edycji powiększyły się o 80% – fani caravaningu będą mieli, zatem jeszcze więcej do zobaczenia i porównania, a wśród wystawców nie zabraknie najważniejszych i najpopularniejszych firm i marek.

Jeden bilet i aż 3 imprezy do zobaczenia

Tegoroczna edycja Caravans Salon odbędzie się ponadto w towarzystwie targów turystycznych Tour Salon, które co roku inspirują miłośników podróży dalekich i bliskich do poznawania nowych miejsc i odkrywania nowych pasji. Tegoroczna edycja odbędzie się z mocnym akcentem na turystykę krajową, a wystawcy i partnerzy targów, w tym przedstawiciele regionów i organizacji turystycznych, udowodnią, że Polska to kraj mający wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Tour Salon to także inspirujący program wydarzeń. Na scenie targowej, w ramach cyklu „Giganci (w) podróży” pojawią się znakomici podróżnicy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. W Iglicy, symbolicznym budynku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się natomiast 9. edycja Festiwalu
Podróżniczego Śladami Marzeń, kultowego wydarzenia, które poprzez wystąpienia uczestników walczących w konkursie o Złoty Ślad, zabierze widzów na wyprawę po najdalszych zakątkach świata.
Bilety na Caravans Salon są już w sprzedaży, do końca lipca w niższych, przedsprzedażowych cenach platformie https://tobilet.pl/caravans-salon-2021.html lub na stronie www targów www.caravanssalon.pl.
Goście, Strefa Retro i Hand Made

Najnowsze kampery, przyczepy, sprzęt biwakowy i oferta pól kempingowych, to nie wszystko. Organizatorzy targów Caravans Salon Poland przygotowują również kilka stref i atrakcji specjalnych. Spotkania z podróżnikami i blogerami ze świata vanlife, to już targowa tradycja. W tym roku na scenie targów będzie można spotkać między popularnych youtuberów: Podróżovanie oraz Foxes in Eden, którzy, na co dzień przybliżają swoim fanom blaski i cienie życia w stylu #vanlife. Nie zabraknie też prelekcji o ciekawych kempingach, budowaniu kamperów i relacji z podróży.
Strefa Retro oraz Strefa Hand Made, to dwie specjalne ekspozycje, które pozwolą zwiedzającym na poznanie historii caravaningu na przykładzie konkretnych modeli (Strefa Retro) oraz pokażą jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera (Strefa Hand Made)

XIII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy

Tradycyjnie ważnym elementem targów CaravansSalon będzie zlot caravaningowy, na którym zameldują się ekipy z całej Polski i nie tylko. W roku ubiegłym Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły 170 ekip a w tej edycji organizator zapewnia, że przygotuje, co najmniej tyle samo parceli, których sprzedaż rozpocznie się od początku lipca.
Targi Caravans Salon Poland 2021 odbędą się w dniach 24-26 września w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich
Bilety już w sprzedaży za pośrednictwem strony www.caravanssalon.pl oraz na www.tobilet.pl